Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel Cilt Bakımı

Merkezimizde yapılan cilt bakımı profesyonel cilt bakım ürünleri ve son teknoloji ürünü cihazlarla  kombine edilerek  yapılır.

 

Sürekli dış ortamda ki olumsuz ve zararlı etkilere ilk önce derimiz maruz kalmaktadır. Bir başka deyişle cildimiz, diğer tüm hayati organlarımızı ve fonksiyonlarımızı savunan,koruyan en temel organımızdır.
Bir başka deyişle bedenimizin koruyucu kalkanı ,duvarı ve kalesi gibidir.Bizleri soğuktan,sıcaktan,rüzgardan,sis ve kirli havadan,güneşin zararlı etkilerinden koruyan,hayatımızı dengede tutan,bedenimizi  en önde savunan organımızdır.
Ayrıca ,tek görevi savunma olmayıp dokunma hissi,vucut ısısını dengede tutma ve bedenimizin estetiğini sağlayan vücudumuzun en büyük organıdır.
Bugünün yaşam tarzına bağlı olarak evde uygulanabilecek cilt bakımları yeterli  degildir. Rüzgar,soğuk ,sıcak ve güneşin olumsuz etkileri  yaşlanmamızı hızlandırmakta ve cilt kalitemizin zayıflamasına neden olmaktadır. Her gün az veya çok makyaj  yapanlar, ciltlerini ne kadar iyi temizlediklerini zannetselerde, ayda bir kere derin temizlik yaptırmaları yararlıdır.
Bundan başka, sigara içenler, uyumakta zorluk çekenler, gün boyunca gerginlik yaşayanlar,cilt bakımına daha fazla ihtiyac duyarlar.
Bu dengeyi bozan başka etkenlerde vardır. Örneğin; Lityum ve Kortizon tedavileri bazı dogum kontrol ilacları ve diğer hormonal ilaçlar v.s.
Merkezimizde yapılan cilt bakımı profesyonel cilt bakım ürünleri ve son teknoloji ürünü cihazlarla  kombine edilerek  yapılır. Uygulama yaklaşık bir saat sürerken cilt problemine veya cilt tipine göre uygulamanın içeriği değişir .Genel hatlarıyla cildin derinlemesine temizligi yapılmakta, siyah noktalar, yağ bezeleri ve akneli cilt temizlenerek cilt tipine ve problemine göre secilen özel maske, serum,vb… Ürünlerle  bakım tamamlanmaktadır.

Yukarı Çık