Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer teknolojisi tıpta 40 yılı aşkındır,estetik tıpta 20 yıldır kullanılmaktadır.Lazer ışığı tek dalga boyuna sahip,sağa sola saçılmayan,bir doğru boyunca ilerleyen ışık demektir.

 

Lazer teknolojisi tıpta 40 yılı aşkındır,estetik tıpta 20 yıldır kullanılmaktadır.Lazer ışığı tek dalga boyuna sahip,sağa sola saçılmayan,bir doğru boyunca ilerleyen ışık demektir.Lazer ışığı radyoaktif bir ışın olmayıp,deride birikmez ve X ışını gibi yan etkiye sahip değildir.Güvenlik Alanı oldukça geniş olup tıpta göz,üroloji,beyin cerrahisi gibi daha pek çok alanda kullanılmaktadır.Epilasyonda kullanılan lazerler farklı dalga boyuna sahiptirler.Siyah ve koyu renk tarafından emilirek etki gösterirler.Bu nedenle siyah ve kalın kıllar önce,ince kıllar daha sonra yok olurlar.Ancak beyaz kıllar lazerden hiç etkilenmez ve yok olmazlar.


Merkezimizde hava soğutma sistemli,FDA onaylı alexandrite,Nd-yag  ve diod lazerler kullanılmaktadır.      
Lazer epilasyon uygulama bölgesindeki kıllara son 10 gün öncesine kadar ağda,cımbız ve epilatör uygulanmamış olmalıdır.
Seansa gelmeden önce uygulama bölgesi makas veya jilet ile kısaltılması daha hızlı ve etkili bir çalışma alanı sağlar.
Lazer epilasyon uygulama bölgesindeki kıllara 15 gün önceye kadar sarartma gibi kıl rengini azaltacak işlemler yapılmamış olmalıdır.
Lazer epilasyon uygulama bölgesi güneş ve solaryumla bronzlaşmamış olmalıdır.Uygulama bölgesi cilt rengi,kişinin normal cilt renginden daha bronz-koyu olmamalıdır.Bronzlaşmış ciltlerde,cildin normal rengine dönmesi beklenir.
Uygulama bölgesine son 15 gün içinde peeling gibi(kimyasal-mekanik)işlemler yapılmamış olmalıdır.
Seans sırasında uygulama bölgesinde makyaj ürünü bulunmamalıdır.
Lazer epilasyon bölgesine kozmetik amaçla başka lazer uygulaması, botox,dolgu,mezoterapi uygulaması yapılmışsa hekim’e bilgi verilmelidir.
Işığa hassasiyete oluşturan ilaçlar (roaccutane,retinoik asid..vb) kullanılması durumlarında doktor bilgilendirilmelidir.
ileri şeker hastalığı olanlar, kalp pili bulunanlar,epilepsili  hastalar ve 12 yaş altındaki kişilere doktor muayenesi sonrasında karar verilir.
Hamilelikte lazer yapılmaz.
Lazer epilasyon uygulama sonrası önerilen bir nemlendirici mutlaka kullanılmalıdır.Seans sonrasında gerekli durumlarda cildinize uygun güneş koruyucu kremler önerilecektir.
Lazer epilasyon uygulama bölgesinde hafif kızarıklık,yanma hissi oluşabilir.Bu belirtiler 1-2 saatte kaybolacaktır.
Bazı cilt rengi koyu kişilerde, Lazer epilasyon uygulama bölgesinde hafif kabarıklık,kabuklanmalar görülebilir.Bunlar tedavi gerektirmeden 3-4 gün içinde kaybolacaktır.
Lazer epilasyon uygulamasından sonra çok sıcak olmamak şartıyla banyo yapılabilir.
Lazer epilasyon uygulama sonrasında 15 gün güneşe maruz kalınmamalı,solaryuma girilmemelidir.
Lazer epilasyon uygulama bölgesindeki kıllar 10-20 gün içersinde uzayarak dökülecektir.
Lazer epilasyon seans aralıkları yüz bölgesi için 2 ay,vücut bölgeleri için 2,5-3 aydır.

 

 

Yukarı Çık