Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Dolgu uygulamaları uzun yıllar neticesinde oluşan mimik kaslarında oluşan kırışıklıklarda ve dudak çevresindeki çizgilerin yok edilmesinde ve dudak büyütmede başarı ile uygulanır.

 

Dolgu uygulamaları yaklaşık olarak 20 yıldır kullanılmaktadır. Dolgu maddesi olarak en yaygın olarak hyaluronik asit kullanılır. Uzun yıllar neticesinde oluşan kaş arası, alın , yanak , gülme çevresi çizgileri ve dudak çevresindeki çizgilerin yok edilmesinde ve dudak büyütmede  başarı ile uygulanır.

Dolgu maddeleri özellikle dudak, burun ve yanak arasında oluşan çizgiler, dudak çevresindeki konturü düzgünleştirici ve dudak dolgunlaştırıcı olarak , oldukça güzel sonuçlar vermekte ve bu işlem neticesinde kişi daha genç bir görünüm elde edebilmektedir. Uygulama 10 dk gibi kısa bir sürede yapılır. Etkinliği ise kullanılan maddenin kalitesine ve uygulanan bölgeye göre değişir 12-18 ay kadardır. Bu madde vücutta herhangi bir alerji yapmaz. Belirgin bir yan etkisi ve riski yoktur . Bu nedenle işlem öncesi herhangi bir test yapılmasına gerek yoktur.Hyaluronik Asit :

Hyaluronik asit tüm yaşayan organizmalarda bulunan bir pollisakkarittir. Derinin dermis tabakası, dokuyu destekleyen kollajen lif kümeleri ile su tutan ve hacim yaratan hyaluronik asit molekülleri içermektedir. Hyaluronik asit ciltteki kırışıklıkların düzeltilmesi amacıyla enjeksiyon formunda hayvansal madde ve toksin içermediği için hastalık bulaştırma riski yoktur ve allerjik reaksiyon oluşturmamaktadır. Test ihtiyacı olmadığı için hasta hemen tedavi edilebilir. Hyaluronik asit enjeksiyonları çok ince uçlu bir iğne ile cildin içine dermis tabakasına yapılmaktadır. Dudak üzerindeki ince çizgiler burun kenarlarından ağız kenarına uzanan çizgi (nasolabial kıvrım) ağız kenarındaki çizgiler, alındaki kaş çatma çizgileri en çok uygulanan ve en yararlı sonuçların alındığı bölgelerdir. Hyaluronik asit enjeksiyonları kısa süren ve ofiste yapılan işlemler olup uygulaması hasta açısından çok kolaydır. İşlemden sonra önemli bir şişlik ve kızarıklılık oluşmaz ve hasta hemen günlük aktivitelerine dönebilir. Hyaluronik asit zaman içerisinde vücut tarafından emilerek yavaş yavaş küçülür.  Etkinliği azaldıktan veya kaybolduktan sonra tekrar uygulamalar yapılabilir.

Kalsiyum hidroksiapatit (CaHA): Dolgu yapmada kullanılan diğer bir madde olup Jel formundadır.Uygulama yine hyaluronik asit gibi olmakla birlikte çok yaygın kullanılmamaktadır.

Yukarı Çık