Kimyasal Peeling

Dermaroller & Dermapen

DERMAROLLER NEDİR?

Dermaroller dönen plaka üzerine yerleştirilmiş çok sayıda mikroiğnecikten oluşan bir medikal cihazdır. Dermaroller uygulamasının prensibi üzerindeki iğnelerle cilde mikrokanallar açmaktır.

 

Cilt üzerinde açılan kanalların oluşturduğu mikro-travmalar sayesinde organizmanın kendi yenileme sürecini başlatması sağlanır. Bu bölgede başlayan tamir süreci ile büyüme faktörlerinin artışı belirgin kollajen dokusu artışına neden olmaktadır. Dermaroller uygulaması tedavisi hedeflenen bölgenin üzerinden iğnelerin çeşitli açılarla, farklı yönlerden geçmesi ile yapılır. Uygulama sırasında tedavi edici ürünler de kullanılarak, etkinin artması sağlanabilmektedir. Dermaroller uygulaması ile emilim normal deriden 200 kat daha fazla olmaktadır. Lokal anestezik etkili kremlerle tamamen acı ve ağrı hissi azaltılarak, çok konforlu uygulama da yapılmaktadır.

 

Güvenlidir :

* Dermaroller kalıcı iz bırakmaz

* Dermaroller cildin bariyer özelliğine zarar vermez.

* Dermaroller, uygulama (dermaterapi) sonrası özel bakım gerektirmez.

* Hastalar, Dermaroller uygulama sonrası günlük hayatlarına devam edebilirler.

 

Dermaroller ile;

•    Akne ( sivilce ) izleri

•    Porlu ( gözenekli ) siyah noktalar

•    Göz altı morlukları

•    Atrofik deri skarları ( yara ve yanık izleri,ameliyat izleri )

•    Anti-aging özelliğiyle ince kırışık ve çizgilerin hafifleştirilmesi ve giderilmesi

•    Güneş, gebelik  veya yara iyileşmesi sonrası  oluşan lekeler

•    Saç dökülmelerinin tedavileri yapılmaktadır.

  

DERMAPEN NEDİR?

Cildin değerli üst tabakasını epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden cildi derinden etkileyerek tedavi edilmek üzere kullanılan bir yöntemdir.

Dermapenin Kullanıldığı Alanlar

Dermapen tedavisi günümüzün en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri, gözenekler, cilt yenileme, güneş lekeleri, cilt sıkılaştırma, ince çizgilerin giderilmesi ve çatlak tedavilerinde kullanılmaktadır.

Dermapen tedavisi yüz, saç, el ve boyun bölgesinde, vücutta doku kaybı olan bölgelerde kollajen dokunun arttırılarak cildin yeniden yapılanması için kullanılır.

 

Dermapen Nasıl Uygulanır? 

İşlem öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenmeli ve cilt dezenfekte edilmelidir. Daha sonra işlem yapılacak bölgeye say hyaluronik asit uygulanır. Bu tedavide cilde birden fazla mikro kanal açılır. Otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği sayesinde ağrı hissi azaltılırken ürünlerin emilim miktarı hızlanır ve tedavinin etkinliği arttırılır. Tüm bu uygulama yaklaşık 1 saatte tamamlanır. Uygulanan bölgede doku kaybı onarılır ve yeni doku oluşumu sağlanarak cilt problemleri kısa sürede yok olur. İyileşme oldukça kısa sürede tamamlanır.  Kollajen üretimi sayesinde hasara uğramış dokular yeniden yapılanır ve sıkılaşır. İğne uzunluğu artmış derin dermapen uygulamaları hekim tarafında yapılır ve etkinliği daha yüksektir. 

 

Dermapen Seans Sayısı ve Seans Aralığı

Cilt yapısına ve problemlerine bağlı olarak 2-6 seans arası yapılmaktadır. 1-6 ay aralıklarla tekrar edilen bu seanslarla daha kalıcı sonuçlar elde edilebiilir.

 

Yukarı Çık