Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı, yaşlanmaya karşı mücadele için kullanılan en etkin formüllerden birisidir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen, sonuçlarını hızla görebileceğiniz gençlik aşısı uygulaması cilde parlak, sağlıklı ve genç görünümü geri kazandırmayı amaçlar.

Gençlik aşısı, cildinde yaşlanma belirtileri görülen, çevresel faktörlerden cildi zarar görmüş kişiilere belirlenen miktar ve aralıklarla uygulanır. İçeriğinde bulunan yoğun saf hyaluronik asit, aminoasitler, peptid ve vitaminler cilde nüfuz ederek yenilenmeyi ve sıkılaşmayı sağlar. Bu sayede gençlik aşısı ile istenilen sağlıklı cilt görünümü elde edilir.

Gençlik aşısı 20 yaşından sonra kadın erkek fark etmeksizin uygulanabilen bir enjeksiyon yöntemidir. Ortalama 1-3 seans kadar uygulanmakta ve seans aralıkları 15 gün-2 ay arasında değişmektedir.

Cildin yaşlanmaya bağlı sarkması, sigara kullanımı nedeniyle zarar görmüş olması, cildin güneşin zararlı etkilerine maruz kalarak lekelenmesi ve kırışması, geçmiş ya da devam eden akne problemi görülmesi, nemini kaybetmesi, matlaşması, canlılığını yitirmesi gençlik aşısı için en uygun endikasyonu oluşturur.


Gençlik aşısı yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulanabilir. Uygulanmadan önce o bölgede anestezik krem bekletilir. Daha sonra en kısa ve en ince mezoterapi iğneleri ile deri içine minik enjeksiyonlar şeklinde uygulama yapılır, ağrı minimal ya da hiç yoktur. Oldukça konforlu bir uygulama şekli olan gençlik aşısı ile kişiler faydalı sonuçları işlemden hemen sonra ve uzun dönemde olmak üzere erken ve geç dönem olarak göreceklerdir.

Yukarı Çık