Örümcek Ağı (Yüz Germe)

Örümcek Ağı (Yüz Germe)

Ameliyatsız yüz germe işlemi olarakta bilinen örümcek ağı (ip uygulaması) düz veya üzerinde çok sayıda küçük kancalar bulunan  iplerle yüz germe işlemidir.

 

Ameliyatsız yüz germe işlemi olarakta bilinen örümcek ağı (ip uygulaması) düz veya üzerinde çok sayıda küçük kancalar bulunan  iplerle ( cog ) yüz germe işlemidir.
Deri ve deri altı sarkmaları için en çok yüz ve boyun bölgesinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.Kullanılan bu ipler, en çok PDO (polidiakson) denen  eskiden beri bilinen iplerin modifiye edilmiş  şeklidir.Son zamanlarda yapısı daha farklı ipler uygulamaya yeni  yeni girmekte ve umut vaad etmektedir.
Uygulama genel anestezi gerektirmeyen bir işlem olup sadece lokal anestezi yeterlidir.
İşlem yaklaşık 20-30 dk gibi kısa bir sürede bitmekte  sonrasında ciltte minimal morluk ve şişme olabilir.Bu durum,çoğu zaman 2-3 gün içinde kendiliğinden iyileşir. Uygulamadan hemen sonra hasta makyajını yapabilir,aynı gün işine dönebilir.İple yüz germe güvenli ve rahat bir tedavi imkanı sunar.Etki hemen gözle görülebilmekle birlikte,tam etki yaklaşık olarak biray sonra kendini gösterir.Cilt altına bırakılan bu ipler ortalama 6-12 ay içinde eriyerek yok olur.Ancak ipler erimiş olsa dahi etkisi 2-4 yıl devam eder.Gerekirse ara dönemlerde küçük ipler uygulayarak  tedavi güçlendirilir.
İşlem sırasında bırakılan ipler cilt altında bir enflamasyon olusturarak,bu alanda deriye esnekliğini ve gerginliğini veren elastin ve kollojen lifleri artırmaktadır.Bu sayede deri, daha esnek ve gergin bir yapıya sahip olur.İpler 6 ay sonra erise dahi, bu sayede etki devam eder.
En çok uygulandığı durumlar:
- Yanak ve boyun sarkmaları
- Kaş kaldırma
- Yüzdeki kırışıklıkları azaltma
- Zamanla oluşan ağız köşesi düşmelerini düzeltmekte
- Artmış nazolabial çizgilerinin (burun köşesinden ağız köşesine uzanan çizgi) azaltılması,düzeltilmesinde etkin olarak kullanılır.

Yukarı Çık