Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz

Deri altında bulunan fazla miktardaki yağların,lazer ısısı yardımıyla yapısını bozup ve eriterek vucut dışına alınması işlemine denir.

 

Deri altında bulunan fazla miktardaki yağların,lazer ısısı yardımıyla yapısını bozup ve eriterek vucut dışına alınması işlemine denir. Lazer lipoliz sırasında yağ dokusu ve hücrelerin yapısında meydana gelen değişikliklerle,kalan yağların  vücut metabolizması ile dışarı atılması da hızlanır.
Lazer lipoliz tekniği,uzun yıllardır uygulanan klasik liposuction cerrahisine yeni bir boyut ve şekil kazandırmıştır. Her iki teknik tek tek yapılabileceği gibi, birlikte kombine bir şekilde de yapılabilir.

Klasik liposuction cerrahisinin ve lazer lipolizin birbirine üstünlüğü ve eksikliği de vardır. Klasik Liposuction da ,bir uygulamada daha fazla yağ dokusu çıkarılabilinir.Ancak,bu işlemden sonra hastada daha çok kanama ve morluklar olur.Bu nedenle cerrahi sonrası en az bir gün hastanede kalması ,sonrasında ev istirahati yapması gerekir.

Lazer lipolizin avantajları:                                                   
-Daha az cilt travması.
-Daha küçük insizyonlar (derideki kesi alanları)
-Daha az kanama ve yan etki.
-Hızlı iyileşme ve hastanın günlük yaşamına daha erken dönmesi.
-Cildin daha hızlı toparlanması ve daha pürüzsüz olması.
Lazer lipoliz işlemi alanın büyüklüğü ve genişliğine göre 1-3 saat zaman almaktadır.Hastanın geniş alan uygulamasında  bir gün yatması,istirahat etmesi gerekebilir. Ancak orta ve küçük çaplı işlemlerde
hastanın yatmasına gerek duyulmaz. En geç bir gün sonra kişi normal hayatına ve işine dönebilir.

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden rrandevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık