Kollajen

Kollajen

Kollajen insan vücudunda en yaygın olarak bulunan proteindir. Ancak 25 yaş itibariyle vücut kollajen üretimini her yıl %1.5 oranında azaltmaktadır. Derinin en önemli yapı taşlarından biri olan kollajenin azalması ile deride belirgin olarak sarkmalar, incelmeler, kırışmalar ve elastikiyet kaybı oluşur. Ciltte, yaş ve çeşitli faktörlere bağlı olarak ilerleyen zamanda oluşan deformasyonlar için günümüzde uygulanan tedavi yöntemlerinden biri de kollajen aşısıdır. Derinin kaybetmiş olduğu elastikiyet ve parlaklığın yeniden kazanılması, kırışıklıkların giderilmesi ve cildin yeniden yapılandırılması amacıyla deriye enjeksiyon yoluyla yapılan bir uygulamadır. Kollajen aşısı aynı zamanda akne izlerinde de sık olarak uygulanan oldukça etkili bir yöntemdir.

Kollajen aşısı kişinin ihtiyacına göre 2-4 seans şeklinde uygulanmaktadır. Kadın erkek fark etmeksizin Yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulanabilir. İşlem öncesinde uygulanacak bölgede anestezik krem bekletilir. En ince ve en küçük mezoterapi iğneleri ile deri içine ilacın verilmesi şeklinde uygulanır ve oldukça konforlu olarak işlem tamamlanır.

Akne skarlarında en belirgin eksikliğin deri altı kollajen tabaka olması nedeniyle, tek tek bu skarlara yapılacak olan kollajen aşısı ile hem fibroblastların çoğalması hemde kollajen sentezinin uyarılması sağlanır. Bu durum izlerin yarattığı çukurcukların kalıcı olarak yükselmesini mümkün kılar.

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden rrandevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık