Genital Estetik

 Genital Estetik

Genital Estetik

Genital estetik (Vaginoplasti) Doğum, gebelik, kilo verme veya yaşlanmaya bağlı vajinal kaslarda yırtılmalar veya gevşemeler oluşur, vajina normal sıkılığını ve gerginliğini kaybeder. İleri derecede gevşemelerde dışarıya protrüde olabilir. Bu durumun onarılması için yapılan işlemlere vajinoplasti denir.

 

Doğum, gebelik, kilo verme veya yaşlanmaya bağlı vajinal kaslarda yırtılmalar veya gevşemeler oluşur, vajina normal sıkılığını ve gerginliğini kaybeder. İleri derecede gevşemelerde dışarıya protrüde olabilir. Bu durumun onarılması için yapılan işlemlere vajinoplasti denir.
Anestezi ve ameliyat
Hastanın konforu için genel anestezi terçih edilir. Vajinal açıklıktan girilerek fazla deriler ve dokular çıkarılır. Vajinal kanal içerden dikişlerlr sıkılaştırılır. Vagina girişi daraltılır. Eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alınması gerekmez. Dışarıda ameliyat izi kalmaz.
Ameliyat sonrası
Genel anestezi verildiğinde bir gün hastanede kalınır. İlk günlerde şişme ve ağrı olablir. Hasta 1-2 hafta içinde işine dönebilir. Yaklaşık 6 hafta sonra cinsel ilişki kurulabilir. Bu ameliyattan sonra hastalar cinsel açıdan kendilerine güven kazanırlar, partnerleriyle daha kaliteli cinsel ilişki kurabilirler.
Riskleri
Her ameliyatta olduğu gibi anestezi riski vardır.
Kanama ve enfeksiyonda görülebilir.
Vajinada uyuşukluk, duyu kaybı Cinsel ilişki sırasında ağrı

 

 

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden rrandevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık